Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Celem projektu było opracowanie materiałów dydaktycznych i metodycznych wspierających rozwój europejskich kompetencji kluczowych dla nauczycieli pod postacią scenariuszy zajęć, gier symulacyjnych oraz zestawu metod uczenia się kooperacyjnego dla uczniów w wieku 12-20 lat.

Materiały te zostały udostępnione na stronie internetowej www.imteam4.eu

w kilku wersjach językowych: niemieckiej, angielskiej, polskiej, słoweńskiej, estońskiej i włoskiej. Komplet materiałów znajduje się na niemieckiej stronie projektu, część z nich została przetłumaczona na język polski.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Toruniu zaprasza do korzystania z porad psychologiczno – pedagogicznych dla rodziców i nauczycieli w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży w punktach konsultacyjnych rozmieszczonych na terenie całego miasta Torunia.

Zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie z zakresu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki".

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Finansów.

Cele programu:

 • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu,
 • nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Opis programu

Program adresowany jest do uczniów klas drugich szkoły podstawowej, którzy kontynuują działania w klasie trzeciej, ich rodziców i nauczycieli. Realizowany jest w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Podejmowane w ramach programu „Od grosika do złotówki" działania umożliwiają rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie praktycznych umiejętności w atrakcyjnej, opartej na zabawie atmosferze. Uczniowie zyskują możliwość podejmowania zadań o różnym stopniu trudności, których celem jest stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności w podejmowaniu decyzji finansowych, umacnianie wiary we własne siły i możliwości oraz zachęcanie do osiągania zamierzonych celów.

Nauczyciele, którzy podejmą decyzję o udziale w projekcie, proszeni są o nadsyłanie wypełnionych deklaracji mailem, a oryginałów pocztą na adres:

CKU TODMiDN Plac Św. Katarzyny 8, Toruń 87-100

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl

Zgłoszenia przyjmuje i udziela informacji regionalny koordynator projektu
Teresa Thiem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 782687330

Dokumenty do pobrania:

 1. Deklaracja nauczyciela.
 2. Deklaracja szkoły.

Ruszyła rejestracja na ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tematów stricte filmoznawczych uczestnicy Olimpiady będą sprawdzać swoją wiedzę związaną z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów.

Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi, a tematem przewodnim tej edycji jest kino wartości.

Na finalistów czekają m.in. miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju. Nagrodą specjalną jest roczne stypendium na wybranym przez laureata kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Rejestracja na Olimpiadę trwa do 21 października, a eliminacje szkolne odbędą się 21 listopada.

Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą, znaleźć można na stronie www.fn.org.pl/olimpiada.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Filmoteka Szkolna oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator:
Robert Jaczewski
tel. 845 50 74 wew. 014
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proponujemy dla grup przedszkolnych i szkolnych:

 • Audycje muzyczne dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych - od września do czerwca, odbywają się w CKK Jordanki, jak również w placówkach edukacyjnych,
 • Przedstawienie teatralne Ali Baba i czterdziestu rozbójników dla przedszkoli i klas I - IV szkół podstawowych, w dniach 9 - 13.10.2017r. CKK Jordanki, bilet: 10 zł, opiekunowie bezpłatnie,
 • Konkurs plastyczny dla uczniów w wieku 5 - 15 lat - termin zgłaszania prac 19.09.2017 (decyduje data stempla pocztowego),
 • Konkurs wiedzy muzycznej dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych "Fryderyk Chopin - życie i twórczość" - finał 22.05.2018,
 • Otwarte próby generalne dla uczniów oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych - wybrane piątki godz. 10.

Rodziców/opiekunów z dziećmi zachęcamy do czynnego uczestnictwa w koncertach z cyklu:

 • Czas dla nas - dla kobiet w ciąży i dzieci w wieku 0 - 8 lat wraz z opiekunami - koncerty w sobotnie popołudnia, raz w miesiącu,
 • Symfonia Familijna - wiek uczestników od 4 do 104 lat - koncerty w niedzielę o godz. 12:00, raz na 2-3 miesiące.

Więcej informacji na stronie internetowej www.edukacja.tos.art.pl
 
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 622 88 05
http://www.tos.art.pl
http://edukacja.tos.art.pl/

19 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpocznie się kolejny mini festiwal nauki, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku będzie poświęcony czterem dziedzinom: astronomii, biologii, chemii i fizyce. Głównym celem projektu jest upowszechnianie i popularyzacja współczesnych polskich osiągnięć naukowych oraz zwiększenie wiedzy uczestników festiwalu w zakresie znaczenia prac badawczych polskich naukowców.

Stanowiska będą dostępne w namiocie przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na każdym z nich będzie można zapoznać się z informacjami dot. badań naukowych i sylwetkami polskich naukowców, którzy zajmują się danym problemem badawczym, a także wykonać eksperymenty.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wspólnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na kolejną odsłonę Toruńskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie odbędzie się 29 września w godz. 18:00-24:00 w i przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na kilka atrakcji przygotowanych w trakcie Nocy Naukowców obowiązują zapisy, dlatego też podajemy informacje jak ich dokonać.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE