Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szanowni Państwo,

w dniu 19 lutego 2020 roku Katedra Dydaktyki Fizyki oraz Pracownia Pokazów Fizycznych organizuje pokazy fizyczne dla uczniów szkół podstawowych, liceów i techników. Tematem pokazów na urodziny Mikołaja Kopernika będzie "Lądowanie na Księżycu: ogniwa paliwowe i inne wynalazki". Będzie mowa m. in. o wyprawach na Księżyc, rakietach, warunkach panujących na Księżycu, ogniwach paliwowych i wielu wynalazkach. Więcej dowiecie się Państwo na pokazach.

Odbędą się one w sali 26 Instytutu Fizyki, ul. Grudziądzka 5 w Toruniu, w następujących godzinach:

 • 9:00 - 10:00
 • 10:30 - 11:30
 • 12:00 - 13:00
 • 13:30 - 14:30

Jednocześnie informujemy, że koszty uczestnictwa to 10 zł od ucznia. Uczniowie w trudnej sytuacji rodzinnej oraz nauczyciele są naszymi gośćmi (gratis).

Opłatę za udział w pokazach prosimy uiścić na konto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika:

45 11602202 00000000 31748579, koniecznie z wpisem (subkonto Pokazy) w polu "tytuł przelewu". bW celu zapisu na pokazy prosimy o kontakt:

 • mgr Waldemar Krychowiak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      tel. 56 611 3257
 • dr Andrzej Karbowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.          tel. 56 611 3291

Życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i serdecznie zapraszamy!

Andrzej Karbowski i Prof. Grzegorz Karwasz

Katedra Dydaktyki Fizyki, Instytut Fizyki UMK w Toruniu tel. 56 6113291

XXIX Krajowa Konferencja SNM Matematyczny wszechświat Toruń, 7-10 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje:

https://www.snm.edu.pl/p/xxixkksnm.html

Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – X edycja pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza jubileuszową X edycję konkursu na projekt edukacyjny nawiązujący do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie ze zwróceniem uwagi na solidarność międzypokoleniową.

Festiwal jest skierowany do uczniów VI–VIII klas szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 • folder2
 • folder1

Celami festiwalu są:

 • promocja dobrych praktyk w zakresie identyfikacji regionalnej mieszkańców i pozytywnie postrzeganego wizerunku województwa kujawsko-pomorskiego na zewnątrz, 
 • rozwój postaw obywatelskich,
 • promowanie solidarności międzypokoleniowej,
 • kształtowanie umiejętności kluczowych uczniów potrzebnych do realizacji projektów edukacyjnych.

Współorganizatorami festiwalu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

Zasady udziału w festiwalu i formularz zgłoszeniowy znajdują się w Regulaminie, Aneksie do regulaminu oraz Instrukcji do projektu i załącznikach, które znajdą Państwo na naszej stronie pod adresem: 

https://www.kpcen-torun.edu.pl/aktualnosc/43-kujawsko-pomorski-festiwal-projektw-edukacyjnych-x-edycja

Zapraszamy wszystkich nauczycieli wraz ze swoimi uczniami do wzięcia udziału w konkursie, który wpisuje się w tym roku w realizację przez szkoły kierunków polityki oświatowej Państwa jak i priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowych informacji udziela Ewa Kondrat, nauczycielka konsultantka ds. języka polskiego w KPCEN w Toruniu, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Proponujemy Państwa podopiecznym warsztaty z niezwykle ważnego zakresu umiejętności, które pomogą dzieciom i młodzieży osiągać sukcesy w rozwoju, w tym edukacyjne, na miarę ich możliwości – czyli – TRENINGI z zakresu umiejętności UCZENIA SIĘ!!

Warsztaty zostały zaprojektowane przez zespół psychologów i pedagogów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Toruniu w oparciu o wskazania nowoczesnej wiedzy psychologiczno – pedagogicznej, w tym wyniki aktualnych badań w zakresie procesów uczenia się. Pomogą dzieciom i młodzieży w organizacji pracy własnej, w wyborze najskuteczniejszych sposobów uczenia się, by proces ten przynosił uczniom radość, satysfakcję, poczucie rozwoju i sukcesy edukacyjne.

 • program

Szanowni Państwo,

zapraszamy na XII (już!) Seminarium Dydaktyki Fizyki "Komputer w Szkolnym Laboratorium Przyrodniczym", które odbędzie się w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu w dniach od 5 do 7 grudnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje

Data

14.11.2019 r. godz.: 15:30 - rekrutacja zakończona

Miejsce

CKU TODMiDN Plac Św. Katarzyny 8

Program

W programie przewidziano:

Konferencję organizują CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. 

Program konferencji:

 • program
 • informacje-o-warsztatach2
 • informacje-o-warsztatach

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy do dnia 11 listopada 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko oraz miejsce pracy.

Adresat

nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Doradca metodyczny

mgr Tomasz Kocur – fizyka, mgr Elżbieta Kwiecińska – matematyka, mgr Katarzyna Leśniak – matematyka, dr Aleksandra Pietkiewicz-Graczyk – chemia, mgr Michał Szymczak – przedmioty zawodowe, mgr         Elżbieta Tomaszewska – geografia.

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE