Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szczegółowe informacje

Data

14.11.2019 r. godz.: 15:30 - rekrutacja zakończona

Miejsce

CKU TODMiDN Plac Św. Katarzyny 8

Program

W programie przewidziano:

Konferencję organizują CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. 

Program konferencji:

  • program
  • informacje-o-warsztatach2
  • informacje-o-warsztatach

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy do dnia 11 listopada 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko oraz miejsce pracy.

Adresat

nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Doradca metodyczny

mgr Tomasz Kocur – fizyka, mgr Elżbieta Kwiecińska – matematyka, mgr Katarzyna Leśniak – matematyka, dr Aleksandra Pietkiewicz-Graczyk – chemia, mgr Michał Szymczak – przedmioty zawodowe, mgr         Elżbieta Tomaszewska – geografia.

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do uczestnictwa w projektach organizowanych przez Goethe-Institut w Warszawie:

- projekcie edukacyjnym Goethe-Institut „Niemiecki = Sukces w zawodzie” realizowanym w kooperacji z instytucjami i przedsiębiorstwami partnerskimi. Projekt ma na celu wspieranie języka niemieckiego, promocje szczególnych uzdolnień zawodowych i językowych wśród uczniów w szkołach branżowych i technikach w Polsce oraz pomoc przy nawiązaniu współpracy z przedsiębiorstwami zgodnie z koncepcją dualnego systemu kształcenia zawodowego. W ramach projektu ruszyły również obydwa zapowiadane wcześniej konkursy dla szkół. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia uczniów do konkursów: „Cyfrowa ściana” oraz „Mój zawód – Moja przyszłość” przyjmujemy do 25.09.2019.

Więcej na stronie projektu:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/eib.html

Zapraszamy do udziału!


- imprezie dla nauczycieli języka niemieckiego Deutschlehrertag w Warszawie która odbędzie się 21 września. 

Więcej na stronie:

https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/unt/for/gia/fka.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21595986

Szanowni Nauczyciele,

w imieniu Ministerstwa Energii oraz Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmy WOJRON-EDU serdecznie zapraszamy nauczycieli fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego kraju do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym energetyki jądrowej.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na pokazy z fizyki dla uczniów, które odbędą się w Instytucie Fizyki UMK, ul. Grudziądzka 5/7 w Toruniu. Pokazy tegoroczne pt. "Wodór i trzy inne stany skupienia", organizowane wspólnie przez Zakład Dydaktyki Fizyki i Pracownię Pokazów Fizycznych będą przeprowadzone w celu ułatwienia realizacji podstawy programowej z fizyki.

Pokazy są przygotowane dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników i innych szkół różnych typów.

Odbędą się one w dniach od 24 do 27 września 2019 roku w sali 26 i będą trwały 60 minut. Wykłady rozpoczną się o godzinie: 9:00, 11:00, 13:00 i 15:00.

Koszty uczestnictwa to 10 zł od ucznia. Uczniowie w trudnej sytuacji rodzinnej oraz nauczyciele są naszymi gośćmi (gratis). Opłatę za udział w pokazach proszę przelać na konto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika:

45 11602202 00000000 31748579 ,

koniecznie z wpisem (subkonto Pokazy) w polu "tytuł przelewu".

Zapisy przyjmujemy telefonicznie w Pracowni Pokazów Fizycznych od 3 września br. w godzinach od 8.00 do 14.00, nr tel. 56 6113257.

Informacji udzielają:

mgr Waldemar Krychowiak, tel. 56 6113257,

dr Andrzej Karbowski, tel. 56 6113291, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład Dydaktyki Fizyki, Instytut Fizyki UMK w Toruniu, tel. 56 6113291, http://dydaktyka.fizyka.umk.pl

W dniu 8 czerwca br. w godz. 11.00-15.00, na Plaży Miejskiej – Błoniach Nadwiślańskich w rejonie przystani jachtowej, ul. Popiełuszki w Toruniu, obchodzony będzie Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów, wyznaczonym przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) jest poprawa jakości powietrza.

Obchody zorganizowane zostaną w formie ekofestynu, rodzinnego pikniku na Plaży Miejskiej – Błoniach Nadwiślańskich, ul. Popiełuszki w Toruniu. Podczas imprezy mieszkańcy zachęceni zostaną do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a w swobodnej, piknikowej atmosferze będzie można porozmawiać o problemach środowiska naturalnego.

W sobotę 11 maja 2019 roku w Młynie Wiedzy w Toruniu odbędzie się bezpłatna konferencja dla nauczycieli pt. "Nauczyciel w centrum... uwagi". W tym roku będziemy mówili o Grach edukacyjnych w szkole. Udział w niej mogą wziąć nauczyciele wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny pod poniższym linkiem:

http://mlynwiedzy.org.pl/nauczyciel-w-centrum-uwagi-konferencja

Informujemy, że spotkanie odbędzie się dn. 22 maja 2019 r. o g.16.30  w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Toruniu.

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE