Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Po kilku latach przerwy wracają ogólnopolskie spotkania dla maturzystów, zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami,
szczegóły i rejestracja na stornie https://salonmaturzystow.pl/2022/ 

Miło nam poinformować, że tegorocznym gościem specjalnym salonu będzie nasz doradca pani Emilia Majewska, która wygłosi referat:

Matura z geografii 2023 – dlaczego warto ją wybrać i jak dobrze zdać?

Szczegóły: https://nowaterazmatura.pl/salon-maturzystow/geografia

Zapraszamy.

  • 1

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i ekonomii.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad 100 krajach. Sieć Junior Achievement otrzymała w 2022 roku nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, a polski oddział jest jedną z wiodących organizacji JA w Unii Europejskiej pod względem liczby uczniów objętych programami.

Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział ponad 8 milionów uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/22 uczestniczyło w nich 265 192 młodych ludzi.

Nasze projekty skierowane są do uczniów wszystkich etapów edukacji – od szkół podstawowych, poprzez licea, technika, szkoły branżowe i zawodowe. Wszystkie nasze programy zawierają bezpłatny pakiet dydaktyczny wyposażony w materiały zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Dodatkowo propozycje programowe rozszerzyliśmy o materiały skierowane do uczniów z Ukrainy.

Szanowni Państwo!

Zespół wychowawczy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oferuje możliwość konsultacji dla nauczycieli, specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej ze szkół czy rodziców, w związku z obecną sytuacją w Ukrainie i pobytem uchodźców w naszym kraju. Preferowany jest początkowo kontakt telefoniczny (informacja czego dot. problem) nr telefonu 56 648 10 41 i 56 622 29 91, a potem możliwe jest spotkanie z daną osobą stacjonarnie i udzielenie jej pomocy. Proponowane godziny konsultacji:

  • Małgorzata Żydowicz – piątek, godz. 9.00-10.00,
  • Monika Szampan – czwartek, godz. 16.30 -18.00,
  • Joanna Błajet – wtorek, godz. 11.00-12.00,
  • Joanna Popławska – środa, godz. 14.00 – 16.00,
  • Barbara Mularz – piątek, godz. 8.30-9.00,
  • Elżbieta Piór – poniedziałek, godz. 17.00-17.30  (nr tel :509 919 079)

Ponadto wznawiamy od 08.03.2022 r. działalność punktów konsultacyjnych na terenie naszego miasta.

Pozdrawiam
Alina Jaworska
p.o. Dyrektora PPP

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28, zobaczyć będzie można czternaście filmów, których twórcy czerpali inspiracje z dzieł Stanisława Lema. Będzie to jeden z największych przeglądów filmowych w naszym kraju zorganizowanych w związku z obchodami Roku Stanisława Lema.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Stowarzyszenie Trakt w Płocku zapraszają na otwarcie wystawy:

Niebo w kolorze - spotkanie z zorzą polarną

która odbędzie się 3 grudnia 2021r. o godz. 17:00 przy Rynku Nowomiejskim 17. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2022r.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza do obejrzenia wystawy:

Barwy światła

która odbędzie się w dniach 10 grudnia 2021r. - 25 stycznia 2022r. w Filii Galerii przy ul. Kościuszki 41/47.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w bezpłatnym wykładzie online:

Współpraca z rodzicami w czasie pandemii - prelekcję wygłosi Izabela Ziętara - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wykład odbędzie się 2 grudnia (czwartek) 2021 r., w godz. 1430-1530.

Kliknij aby uzyskać szczegółowe informacje i zarejestrować się na wykład.

W piątek 19.11.2021 w MDK odbyła się konferencja metodyczna „Edukacja włączająca w praktyce”. Jej organizatorem był Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli przy wydatnej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury. Jej uczestnikami byli przedstawicieli Kuratorium Oświaty, JST, dyrektorzy szkól i placówek z Torunia oraz regionu.

  • img9
  • img8
  • img7
  • img6
  • img5
  • img4
  • img3
  • img2
  • img11
  • img10
  • img1

Swoimi osiągnięciami w obszarze edukacji włączającej podzielili się LO nr 7 im. Wandy Szuman – dyr. E. Mastalerz oraz MDK – dyrektor Magdalena Illeczko.

O działaniu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą opowiedziała v-ce dyr. SP 26 Maja Niewiadomska, natomiast najnowszy projekt szkoleń z obszaru edukacji włączającej dla pracowników oświaty (nauczycieli) oraz KO i JST przedstawił dyrektor TODMiDN Witold Anusiak.

Najnowszy film Iwony Siekierzyńskiej „Amatorzy” był dobra ilustracją procesu właczenia jaki ma miejsce nie tylko w szkole, ale wszędzie obok nas.

Maciej Pasternak - doradca metodyczny kształcenia specjalnego

 

Konferencja Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się to otwarte wydarzenie programu "Szkoła ucząca się" skierowane do nauczycielek i nauczycieli wszystkich poziomów szkół oraz edukatorów i edukatorek. Zapraszamy na nią także dyrektorów i dyrektorki.

“Nauczanie dla jednych to sztuka, dla innych rzemiosło, dla jeszcze innych – rutyna. Prawdziwe uczenie się tymczasem zachodzi wyłącznie w głowie ucznia.” (A. Pacewicz, S. Żmijewska-Kwiręg).

Tocząca się od kilkunastu lat gorąca dyskusja dotycząca tego, jak uczyć mądrzej, głębiej i w sposób bardziej trwały, skłania do refleksji, co i w jakim celu robimy z uczniami; gdzie się kończy rola nauczyciela, a zaczyna ucznia i uczennicy lub całej klasy; co sprzyja, a co hamuje głębokie uczenie się uczniów i uczennic. Podczas tegorocznej konferencji przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj: https://sus.ceo.org.pl/sus/o-dzialaniu/aktualnosci/konferencja-pomagaj-sie-uczyc,

Formularz rejestracyjny na wydarzenie dostępny jest tutaj: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/konferencja-pomagaj-sie-uczyc-od-informacji-zwrotnej-do-glebokiego-uczenia-sie-24112021?fbclid=IwAR0-HyLVJw8AKHZc-dtwv7pgWdl8VxPQuRR_hHvW_GPeEYwfycZywZ1OhOE

We wrześniu 2020 r. ruszyła Akademia Cyfrowego Edukatora (ACE), program stworzony przy współpracy Microsoft i Edunews.pl, podczas którego nauczyciele, dyrektorzy szkół i szkolni administratorzy IT będą mieli możliwość poszerzyć swoje kompetencje związane z cyfrową edukacją.
Od kilku miesięcy uczymy się nowego, hybrydowego stylu pracy i edukacji, równocześnie wprowadzamy do szkół nowe narzędzia, które pomagają i unowocześniają pracę nauczycieli oraz dyrektorów na co dzień. Odpowiedzią na wyzwania współczesnej szkoły jest edukacja cyfrowa - łącząca najnowsze technologie, płynną komunikację i wymianę informacji oraz nastawienie na rozwój kompetencji cyfrowych.

Aby wspomóc społeczności szkolne w rozwijaniu tych kompetencji powstała Akademia Cyfrowego Edukatora (ACE), program przygotowany przy współpracy Microsoft i Edunews.pl. Uczestnicy projektu mogą wybrać jedną ze ścieżek – Akademię Cyfrowego Nauczyciela, Akademię Cyfrowego Dyrektora, Akademię Cyfrowego Administratora, bądź dowolnie mieszać zebrany materiał, aby dostosować proces swojego rozwoju do roli pełnionych w trakcie całego roku szkolnego.

Biorąc udział w Akademii Cyfrowego Edukatora:

  • otrzymasz comiesięczną rekomendację kursów online, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z uczniami i korzystania z narzędzi Microsoft,
  • obejrzysz cykl comiesięcznych praktycznych webinarów prowadzonych przez edukatorów z całej Polski będących członkami społeczności Microsoft Innovative Educator Expert’ów,
  • poznasz inspirujące przykłady z zakresu edukacji cyfrowej i projekty edukacyjne z Polski i świata,
  • zdobędziesz okazję do uzyskania tytułu Microsoft Innovative Educator.

Szczegóły:

Udział w programie Akademia Cyfrowego Edukatora jest bezpłatny.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE