Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które odbędzie się w dniu 20 lutego 2025 o godz.: 20:00 w formule on-line.
Program szkolenia/Opis szkolenia:
Czy wiesz, że Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony 21 lutego? Święto upamiętnia wydarzenia z 1952 roku w Bangladeszu, gdzie studenci domagali się uznania bengalskiego za język urzędowy i zginęli podczas protestów.
A skoro już mówimy o pięknie języka – czy znają Państwo słowo „serendipność"? Choć brzmi obco, pochodzi z angielskiego „serendipity" i oznacza zdolność do dokonywania szczęśliwych odkryć przez przypadek. To trochę jak znaleźć coś wspaniałego, choć szukało się czegoś zupełnie innego – idealne słowo dla odkrywców i marzycieli!
Podczas spotkania p. Łukasz Wierzbicki przedstawi język jako nośnik tożsamości oraz opowie o jego znaczeniu w budowaniu świadomości kulturowej i historycznej młodych ludzi.
Szkolenie poprowadzi Łukasz Wierzbicki – podróżnik i autor bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży, takich jak "Afryka Kazika", "Dziadek i Niedźwiadek", "Ocean to pikuś".
Regionalna konferencja warsztatowa dla dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego i województw ościennych. zainteresowanych bezpłatnymi narzędziami edukacyjnymi wspomagającymi transformację cyfrową, innowacyjność, kreatywność i rozwój uczniów.
Termin: 14.12.2024
Lokalizacja: III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z programem eTwinning. Doświadczeni eksperci zaprezentują również najnowsze, bezpłatne narzędzia edukacyjne wspomagające transformację cyfrową, rozwój i kreatywność uczniów oraz narzędzia TIK przydatne we współpracy międzynarodowej między szkołami w Europie. Zapoznamy się również z zasadami cyberbezpieczeństwa i netykiety, które warto włączyć w działania edukacyjne w formule online. A podczas praktycznych sesji warsztatowych nauczyciele wdrożą się również w międzynarodową współpracę pomiędzy szkołami na platformie online należącej do Komisji Europejskiej oraz zaznajomią się z realizacją projektów edukacyjnych dostosowanych do podstawy programowej.
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na potrzebę organizacji specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli poszerzyliśmy ofertę ośrodka o szkolenia organizowane i prowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 139, poz. 1132).
Zajęcia z pierwszej pomocy mogą prowadzić lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz nauczyciele, którzy mają odpowiednie przygotowanie.
Nauczyciel, aby mógł prowadzić zajęcia edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy, musi przejść odpowiednie szkolenie. Szkolenie to realizowane jest zgodnie z zatwierdzonym przez Ministra Zdrowia ramowym programem w wymiarze 30 godz. i kończy się egzaminem. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku nauczyciel otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z okresem ważności na 5 lat.
Szkolenia realizujemy wspólnie z doświadczoną kadrą dydaktyczną pracowników ratownictwa medycznego, lekarzy i we współpracy z doświadczoną w tym zakresie Firmą Usługową – Łukasz Baniecki. http://www.bhptorun.pl/
Zajęcia odbywają cyklicznie i zazwyczaj trwają 4 dni (2 weekendy). Terminy zajęć są podawane po zebraniu grupy.
Miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Pl. Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń
Koszt udziału jednej osoby wynosi 800,00 zł płatne na konto mBank: 86 1140 2004 0000 3102 6348 2873.
Zapisy na stronie metodycy.torun.pl w zakładce ZAPISY NA SZKOLENIA:
https://metodycy.torun.pl/index.php?option=com_breezingforms&ff_name=formularzindywidualne
Więcej informacji pod tel. 507 741 908, 535 430 957
Wykład online: Krytyczna analiza informacji w erze post-faktu, który odbędzie się 4 grudnia 2024 r. (środa), godz. 17:00-18:00. Wygłosi go dr hab. Małgorzata Kowalska-Chrzanowska, prof. UMK z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wykład online: Edukacja włączająca, który odbędzie się 11 grudnia 2024 r. (środa), godz. 16:00-17:00. Wygłosi go Maciej Pasternak, doradca metodyczny w zakresie kształcenia specjalnego z Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.
Konferencja ta wpisuje się w obchody ogłoszonego przez FSNT NOT Roku Józefa Bema (1794 – 1850), z okazji 230. rocznicy jego urodzin. Wygłosi ją mgr inż. Janusz Ptak na platformie ZOOM. Konferencja będzie wygłoszona w języku polskim, aby przybliżyć postać Generała jak najszerszej publiczności polskojęzycznej. Stowarzyszenie SITPF we Francji, będące „spadkobiercą” założonego przez Generała Józefa Bema Towarzystwa Politechnicznego Polskiego w Paryżu w 1835 roku, ma szczególną rację aby naświetlić sylwetkę tego znakomitego Polaka, bojownika o niepodległość Polski.
Zapraszamy serdecznie do licznego udziału w tej konferencji!
Konferencja odbędzie w 5 grudnia br. o godz. 19:00 czasu środkowo-europejskiego (CET, Warszawa)
Aby wziąć udział w konferencji przez Zoom : https://us02web.zoom.us/j/86461328672?pwd=6iBxb4EGbbWLxlaVKfJUQKXKovH8DB.1
ID de réunion: 864 6132 8672 Code secret: 209985
Szanowni Państwo,
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na organizowane bezpłatne wydarzenia online:
- Wykład online: AI wokół nas: jak zmienia edukację, kreatywność i naukę, który odbędzie się 26 listopada 2024 r. (wtorek), godz. 10:00-11:00. Wygłosi go dr Tomasz M. Rutkowski z RIKEN AIP (Center of Advanced Intelligence Project) w Japonii. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny.
- Seminarium online: Edukacja w cyfrowej erze: sztuczna inteligencja, media społecznościowe i wpływ algorytmów na dobrostan dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada 2024 r. (środa), godz. 14:30-17:20. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny.
- Szkolenie online: Canva – tworzenie filmu instruktażowego, prezentacji z narracją i mapy myśli - zajęcia odbędą się 19 listopada 2024 r., godz. 11:00-12:30. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny.
- Szkolenie online: Fotograficzny wehikuł czasu. Cyfrowa edycja zdjęć - zajęcia odbędą się 25 listopada 2024 r., godz. 11:00-12:30. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało komunikat na temat przyjętych Ram określających procedury dystrybucji urządzeń teleinformatycznych oraz udostępniania infrastruktury szkołom oraz innym placówkom oświatowym po odbyciu konsultacji społecznych, które odbyły się 5-22 sierpnia 2024 r. Sporządzono Raport, w którym podsumowano wyniki konsultacji społecznych wraz z opisem uwzględnienia ich wyniku przez Ministerstwo.
Bardzo gorąco zapraszamy 12.11.2024r. o 16.00 do Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu wszystkich nauczycieli na koncert i przedstawienie słowno- muzyczne, gdzie zaprezentują się uczniowie z naszej szkoły z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Część słowno-teatralną przygotowała pani Joanna Sujkowska- Drążkiewicz ( nauczyciel historii z klasą 5b) natomiast część muzyczną Grażyna Ratajczak-Nadolska ( nauczyciel muzyki i doradca metodyczny z muzyki ) wraz z chórzystami i gitarzystami klas 4-7.