Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Turznie oraz Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Toruniu serdecznie zapraszają zainteresowanych uczniów oraz ich nauczycieli do udziału w trzeciej edycji powiatowego konkursu ,,Adventskalender”, organizowanego dla wszystkich szkół miasta Torunia i powiatu toruńskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Konsula Generalnego Niemiec w Gdańsku – panią prof. h.c. Cornelię Pieper. Konkurs przewidziany jest dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII. Nie jest wymagana od uczniów znajomość języka niemieckiego.

Konkurs powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyber-bezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 listopada.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w komunikacie na naszej stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/capture-the-flag-1531--zachecamy-do-udzialu-w-konkursie

Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia jest organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Zielone kreacje Torunia” który trwa do 30 czerwca 2021 r. do godz. 15.00.

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy pracują lub uczą się w Toruniu. W ramach konkursu zachęcamy Uczestników Konkursu do przesyłania zdjęć, które najlepiej wpisują się w hasło przewodnie Konkursu, obrazują zielone zakątki Torunia na fotografii, oraz pokazują cenne okazy przyrodnicze na terenie Torunia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każdy z Uczestników Konkursu zobowiązany jest do wypełnienia i własnoręcznego podpisania formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia, że nadesłane prace są jego autorstwa i nie naruszają żadnych praw i dóbr osobistych osób trzecich.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lipcu. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower miejski, hulajnoga, rolki fitness.

Więcej informacji: https://bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1258436

Zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie wiedzowym o wielkim kompozytorze - Ludwigu van Beethovenie, organizowanego we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena (założone przez Elżbietę Penderecką).

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

 • Radosław Sikorski - Poseł do Parlamentu Europejskiego
 • Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku - Cornelia Pieper
 • Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego - Piotr Całbecki
 • Prezydent miasta Torunia - Michał Zaleski
 • Institut für Auslandsbeziehungen
 • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
 • Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej
 • Towarzystwo Polsko - Austriackie

Dokumenty do pobrania:

W roku szkolnym 2020/2021 odbywa się:

 • XLVII Olimpiada Wiedzy Technicznej, której organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.
 • XIV edycja konkursu "Młody Innowator 2020/2021" – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie, Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 • V Olimpiada Statystyczna (GUS i PTS).

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE