Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl
Witryna TODMiDN jest obecnie w trakcie przebudowy, w związku z czym pewne funkcjonalności mogą być tymczasowo niedostępne. Przepraszamy za niedogodności.
No events |
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Toruniu serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów oraz ich nauczycieli do udziału w wojewódzkim konkursie na lapbooka o krajach DACHL, organizowanego dla wszystkich szkół podstawowych województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Konsula Generalnego Niemiec w Gdańsku – panią prof. h.c. Cornelię Pieper.
Konkurs przewidziany jest dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII. Nie jest wymagana od uczniów znajomość języka niemieckiego.
Przyznamy nagrody laureatom I, II i III stopnia oraz wyróżnienia.
Szczegółowe informacje na stronie: https://psnjn.org/pl/torun-konkurs-na-lapbooka-o-krajach-dachl/
XIII edycja konkursu Funduszu Naturalnej Energii na wsparcie projektów z obszaru ochrony środowiska naturalnego i edukacji ekologicznej. Tematyka konkursu obejmuje działania dotyczące: oszczędzania energii; korzystania z alternatywnych źródeł energii; gromadzenia i racjonalnego wykorzystania wody; powstrzymania zmian klimatycznych. W tym roku program został ogłoszony dla sześciu województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, pomorskiego, małopolskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Do udziału zaproszone są także placówki oświatowe tj. szkoły, przedszkola, biblioteki.
FSNT-NOT wspólnie z Polskim Towarzystwem Informatycznym organizuje ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie gry komputerowej nt. „Polskie wynalazczynie i wynalazcy, którzy odnieśli sukcesy w kraju lub za granicą”.
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
W konkursie biorą udział zespoły od 2 do 4 uczniów z jednej szkoły w wieku od 10 do 20 lat wraz z 1 lub 2 opiekunami – nauczycielami danej szkoły.
Zgłoszeń można dokonywać na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/
Znajdują tam się również szczegółowe informacje o konkursie.
Miejsce: Toruń, Aula CKU Plac Świętej Katarzyny 8 (2 piętro, w budynku jest winda)
Termin: 31 maja 2023r.
Uczestnicy powinni mieć z sobą własne przybory do pisania oraz kalkulator. Arkusz zawiera niezbędne do pracy tablice danych fizyko-chemicznych. Na miejscu organizatorzy zapraszają na poczęstunek (kawa, herbata, coś słodkiego). Czas oczekiwania na wyniki Uczestnicy spędzają pod opieką Nauczycieli/opiekunów ze swoich placówek. Polecamy spacer po pięknej okolicy starego miasta.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem: https://forms.office.com/e/t6bKW3WzUU
Zachęcamy do udziału w Konkursie H2IDEA odbywającego się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, skierowanego do uczniów szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia).
Zespoły 2-5-osobowe uczniów pod opieką nauczyciela/opiekuna mają za zadanie przygotować projekt, który powinien stać się realną częścią gospodarki wodorowej lub będzie miał bezpośredni wpływ na rozwój tego sektora gospodarki.
CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli
Komisja konkursowa w składzie:
po obejrzeniu w dniu 4 stycznia 2023 roku prac plastycznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda: Dawid Fidala Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
II nagroda: Hanna Kurtyka Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
1. Tymon Wilamowski Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Olimpia Wilamowska
2. Mikołaj Górny Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
3. Jan Kotlewski Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
I nagroda: Aleksander Makowski Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
II nagroda: Anastasiia Karachantseva Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
1. Blanka Martyna Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
2. Elżbieta Czaczkowska Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
3. Oliwia Kłodawska Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
Nagrody i wyróżnienia zostaną dostarczone do szkół laureatów konkursu.
Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w holu głównym oraz poniżej:
{gallery}dobra-energia, caption=0{/gallery}
Zachęcamy do udziału w konkursie Polskiej Agencji Prasowej „Moje podwórko jest w Europie”. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie, jak fundusze europejskie wpływają na nasze lokalne otoczenie.
W konkursie mogą uczestniczyć zespoły uczniów ze szkół ponadpodstawowych, których zdaniem będzie przygotowanie filmu (do 10 minut), zdjęcia lub galerii zdjęć opatrzonych komentarzem. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2023 r.
Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie oraz na stronie https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/startuje-konkurs-moje-podworko-jest-w-europie
Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zaprasza do udziału w:
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, po raz 16-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem "Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie", Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII), ponadpodstawowych (liceów i techników). Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności.
Efekty poprzednich edycji Konkursu dowodzą, że warto kontynuować jego rozwijanie. Młodzież wykazuje się dużymi zdolnościami. W sukcesach uczniów należy podkreślić rolę pasjonatów - nauczycieli, promotorów zgłaszanych projektów, dzięki których zaangażowaniu konkurs ciągle się rozwija. Konkurs zakłada działania zespołowe, uczy wspólnie realizować zadania, a tym samym organizacji i odpowiedzialności. Jednoczy dzieci wokół wspólnego celu. Wielu dotychczasowych uczestników wykazało się techniczną wyobraźnią, a nagrodzone i wyróżnione prace odznaczały się oryginalnością.
Na uroczysty finał zapraszani są autorzy najciekawszych prac wraz ze swymi opiekunami. Nauczycielom prowadzącym najlepsze prace w każdej kategorii są wręczane dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Prace laureatów są staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów prezentowane podczas międzynarodowej wystawy wynalazków „IWIS”.
Anna Kowalska
Tel. 785 870 469