Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Informacje o dyżurach naszych doradców: Dyżury metodyczne w roku szkolnym 2023/2024

Szanowni Państwo,
Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w ostatnim czasie był realizatorem projektu EFS w ramach POWER pn. „Szkolenia z zakresu edukacji włączającej dla pracowników systemu oświaty i JST w woj. kujawsko-pomorskim” W jego efekcie przeszkoliliśmy ponad 1700 nauczycieli z terenu województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W bieżącym roku szkolnym w ramach popularyzacji edukacji włączającej, Ośrodek przygotował „LEKCJĘ TOLERANCJI” związaną z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Dlatego zapraszamy na LEKCJĘ TOLERANCJI, która odbędzie się 14 maja (wtorek) o godz. 12.00 w auli CKU, Plac Św. Katarzyny 8.

Podczas spotkania wystąpi GRUPA ZET działająca w Młodzieżowym Domu Kultury. Skupia ona uczniów i absolwentów toruńskich szkół specjalnych z różnym poziomem niepełnosprawności intelektualnej. W repertuarze Grupy ZET są popularne piosenki tematycznie nawiązujące do tolerancji, różnorodności i włączenia z repertuaru młodzieżowych zespołów oraz wokalistów. W programie są przewidziane wspólne działania Grupy ZET i Widzów.
Zapraszamy w związku z tym jedną klasę z Państwa Szkoły do udziału w „Lekcji tolerancji”. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie obecności i liczby uczniów do dnia 10 maja 2024 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu organizatorów

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE