Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

W najbliższy weekend prognozy zapowiadają przepiękną pogodę. Zachęcamy do wyjścia z domu i wzięcia udziału w dwóch imprezach ekologicznych, które 15 i 16 października odbywać się będą w Toruniu:

  • Toruńskie Święto Drzewa, Gospodarstwo Szkółkarskie Bielawy, Trakt Leśny 5, 15 października 2022, godz. 10. Tego Dnia Miasto Toruń, PZITS Oddział Toruń i Nadleśnictwo Dobrzejewice zapraszają do Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy, gdzie będzie można nie tylko zasadzić kawałek lasu, ale również otrzymać jedną spośród 500 sadzonek drzew, które leśnicy przygotowali do rozdania wśród uczestników ekopikniku. Będzie też można zwiedzić "fabrykę drzew" - kontenerową, automatyczną szkółkę leśną Leśnictw Bielawy, położoną w lesie Na Skarpie, zaledwie 500 m od pętli tramwajowej Olimpijska. (Koniecznie! Zgłoś udział w zwiedzaniu). Z tej okazji Market Leroy Merlin zorganizuje dla najmłodszych warsztaty "Dzieciaki Sadzeniaki", Stowarzyszenie Wytrwam zaprosi na leśny rajd nordic walking z konkursem i fajnymi nagrodami, a uczestnicy parkrun torun uczczą święto biegiem na dystansie 5 km pod hasłem "Między Drzewami". Uczestników przyjmiemy grochówką i pieczonym ziemniakiem.
  • Na grzyby - ekospacer z cyklu Dziki Toruń, czyli przygoda w miejskiej dżungli, przystanek Wrzosy I, pętla autobusowa Sz. Chełmińska/Pawia, 16 października godz. 13. Tematyka kolejnego ekospaceru jesienna, poświęcona leśnym skarbom - grzybom. Jak je odnajdować i rozpoznawać podpowiadać będą dwaj przewodnicy: Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń oraz botanik, grzyboznawca dr Lucjan Rutkowski z UMK Toruń. Podczas spotkania rozstrzygniemy minikonkurs, w którym wygrać będzie można lornetki do podpatrywania przyrody.
  • 2
  • 1

Zainteresowanych prosimy o rejestrację na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/Torun.na.strazy.klimatu

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE